NAVIJÁKY SE ZADNÍ BRZDOU - Katalog

Naviják se zadní brzdou nabízí rychlost a flexibilitu. Zvlášť v případě navijáků, které jsou doplněny bojovou brzdou, můžete získat mnohem lepší vlastnosti než u navijáků s přední brzdou. Naviják vám umožní rychle změnit brzdný účinek, původní nastavení zadní brzdy zůstává nezměněno, snadno a rychle vyměníte cívku navijáku. Vyberte si kvalitní naviják se zadní brzdou Jaxon, Daiwa či Shimano za výhodné ceny.

Kaprové navijáky by neměly chybět ve výbavě žádného rybáře. Vyberte si z našeho sortimentu kvalitních navijáků značek Jaxon, Daiwa, Okuma atd. Vybírat můžete z kaprových navijáků s přední brzdou a mohutnou cívkou, lehčích kaprových navijáků se zadní brzdou nebo navijáků s baitrunnerem (volnoběžnou brzdou), který je na chytání kaprů velmi efektivní. V případě, že si nejste jisti, náš tým aktivních rybářů vám rád poradí.

 

  • Anaconda
  • JAXON
  • OKUMA
  • SAENGER
  • akce
  • novinky
  • výprodej
  • připravujeme
  • tip
  • skladem


Jak vybírat kaprové navijáky


Kaprové navijáky jsou poddruhem navijáků smekacích neboli navijáků s pevnou cívkou. Jejich název vyplívá z jejich zaměření – jsou maximálně přizpůsobeny k lovu trofejních kaprů, a hlavnímu způsobu lovu kaprů, tedy lovu na položenou. Díky tomu jsou schopny delších a plynulejších náhozů, vybaveny cívkou o dostatečné kapacitě vlasce, či například mohou mít přidaný systém brzd umožňující volné odvíjení vlasce při lovu na položenou.

Z jejich názvu ale neusuzujme, že s takovýmto navijákem můžeme lovit pouze kapry. Tyto navijáky jsou na lov kaprů jen o něco lépe připraveny.


Faktory, na které bychom se při nákupu kaprového navijáku měli soustředit, jsou tedy zejména:
 

Kapacita cívky


Ke většině kaprových navijáků jsou k dostání náhradní cívky o různých kapacitách. U navijáků, které touto možností nedisponují, ovšem musíme být na pozoru a pečlivě zvážit naše požadavky na množství používaného vlasce.

 

Rychlost navíjení


Každý kaprový naviják dokáže navinout na jednu otočku kličkou jiné množství vlasce, tzn., že má svůj vlastní převodový poměr. Například, pokud má naviják převodový poměr 1:5, znamená to, že za jedno otočení kličkou udělá cívka otoček pět. Čím vyšší převodový poměr tedy naviják má, tím víc vlasce dokáže navinout při menším úsilí rybáře, a to je u kaprových navijáků, které jsou určeny k dalekým náhozům, určitě výhodou.

 

Brzdy


Velice důležitá je u kaprových navijáků samozřejmě brzda. Každý naviják má přední nebo zadní brzdu v základní výbavě. Ta umožňuje částečnou ochranu vlasce při prudkých výpadech ryby. Dodatečná bojová brzda, která usnadňuje manipulaci s brzdným systémem přímo při zdolávání ryby, je výhodou. I tzv. baitrunner, což je vlastně záběrová brzda nezávislá na základní brzdě, umožňující rybě s nástrahou v tlamě volně odvíjet vlasec až do záseku, je určitě výhodou.