RYBÁŘSKÉ ČLUNY A MOTORY - Katalog

Chcete si vyzkoušet, jaké je rybaření z rybářského člunu? Nechcete vyhazovat tisíce za člun, který použijete párkrát za sezónu? Řešením je náš Belly Boat, který vám za dobrou cenu umožní chytání z jakéhokoliv místa na vodní hladině. K dispozici máte spoustu odkládacích ploch, pohodlné sezení a rybářské maskování. Bude vás na vodě víc? Vyberte si z nabídky klasických rybářských člunů i s přívěsnými motory od LK Baits. Využijte také náš výhodný slevový program s levnou dopravou!

 

TIP: Jak vybrat rybářský člun x Video nejlepšího rybářského člunu

 

rybářské čluny a lodě

  • LK Baits
  • SAENGER
  • akce
  • novinky
  • výprodej
  • připravujeme
  • tip
  • skladem


Jak vybrat nafukovací rybářský člun

rybářský člun lk baitsPředně je třeba si říct, že rybaření je hlavně o rybolovu, ne o tom, kdo má větší nebo rychlejší člun na ryby. Jaké tedy máme při výběru člunů možnosti? Začneme od nejmenších ultra lehkých nafukovacích člunů s pevnou podlahou. Velké průměry plováků zajišťují perfektní stabilitu a bezpečnost na vodě. Velikost těchto člunů je od 2 - 2,5 metru a jejich složení v klidu zvládnete sami. Co se týče materiálů námi nabízené nafukovací čluny od výrobce LK Baits jsou ze speciálního materiálu HEYTex - z pěti skládaných vrstev. U rybářských člunů  v této velikosti jsou většinou k dispozici motory o výkonu 23 - 5 HP.

 

Do další kategorie můžeme zařadit čluny na ryby s nafukovací podlážkou Air-deck. Výhodou tohoto řešení je větší pohodlí a pokud přidáte i nafukovací kýl, je dosaženo vysoké stability i na divočejší vodě. Čluny jsou osazeny zadní trimovací klapkou pro lepší stabilitu a kormidlování. Oba výše uvedené typy člunů je možné osadit motorem a samozřejmě nechybí možnost pádlování.

 

Pokud zvažujete nákup člunu zaměřte se na - odolnost použitého materiálu na člunu, celkovou nosnost člunu, počet samostatných plovacích komor, dle typu vody - klidná nebo divoká, kolik místa zabere ve složeném stavu a samozřejmě, jaká je hmotnost. Pokud půjde o menší člun, stačí vám většinou pádla. U rybářského člunu větší velikosti už motor není od věci.

 

Zmíníme ještě tzv. bellyboat, což je rybářský člun pro jednoho, který v klidu složíte do batohu a můžete vyrazit na ryby. Cenově nejlevnější řešení, které se stává velmi oblíbeným.

 

Video - člun Top Camo od LK Baits